Prohledat tento blog

pondělí 21. března 2022

Séra, esence, tonika, ampule – poznejte jejich sílu

Pokud chcete své pleti dopřát něco extra a pořádně se o ni starat, jen s krémem a maskou si nevystačíte. Odhlate tajemství o něco více speciálních produktů, které vám pomohou ke krásné pleti. Jaký je mezi nimi rozdíl a jak se používají?

Toner neboli tonikum hraje velkou roli po vyčištění pleti. Nanáší se nejčastěji kosmetickým tamponkem, zbaví pleť posledních nečistot a připraví ji na následující kroky. Dodá hydrataci a energii, upraví pH, další přípravky se pak dostanou i do hlubších vrstev. Je velmi osvěžující a příjemné. 

 Rozdíl mezi esencí, sérem a ampulí je v jejich hustotě. Korejská kosmetika je založena na vrstvení, čemuž rozdílná hustota přípravků napomáhá.

Esence, ampule či séra by ve vaší péči neměly chybět. Je to pro pleť vzpruha a požehnání. Séra se zaměřují na různé problémy s pokožkou, dodávají vitaminy, hydrataci, antioxidanty, bojují s vráskami, skvrnami a jizvičkami. Zjednodušeně napumpují pokožku cennými látkami a bojují s příznaky stárnutí. 

 Ampule jsou ještě koncentrovanější než séra. K dostání jsou většinou v malých objemech a ampulkách, používají se nárazově. Přinášejí pleti jakýsi restart. Hodí se po období stresu, na konci léta, případně po slunění nebo na konci zimy. Mají vysoký podíl cenných látek.

 Pokud sérum, esenci či ampuli zapracujeme dermarollerem (specální válečkem na pleť), dojde k lepšímu proniknutí a vstřebání aktivních látek.

Tekutější konzistenci zapracováváme jako první, přes hutný přípravek by se do pokožky ten tekutější těžko dostával. Klouzal by po pleti a nevsákl se. Chce to tedy číst návody k použití a řídit se rozumem. Vyzkoušejte konzistenci produktu a to, jak se vám na pleť nanáší. Produkty s látkami jako jsou retinol, AHA, BHA nebo vitamin C se často doporučuje aplikovat na čistou pokožku ješetě před použitím toneru. Proto se držte instrukcí. Žádné komentáře:

Okomentovat