Prohledat tento blog

neděle 8. května 2022

Zázrak jménem bambucké máslo

Bambucké máslo je nazýváno "zázrakem přírody" nebo "elixírem mládí". Někdy se setkáme s pojmenováním Karité nebo Shea. Proč je tak oblíbené? Pomáhá ke krásnější pokožce díky svému složení. V kosmetice je velmi žádané, ocení ho nejen vaše pokožka, ale i vlasy.

Co je to bambucké máslo


Bambucké máslo představuje surovinu získávanou ze stromu máslovníku afrického (Vitellaria nilotica), který začíná plodit až po 15 letech života! Někdy je dokonce přezdíván africké zlato. Bambucké máslo se získává z dužiny jeho ořechů. Ta má vysokou nutriční hodnotu a je zdrojem cenných živin. Máslo se po staletí vyrábí tradičními způsoby. Má jemnou oříškovou vůni a příjemnou konzistenci. Využití najde i v kuchyni nebo jako balzám na psí tlapky.

Účinky bambuckého másla


Bambucké máslo vyživuje, hydratuje, pomáhá proti stárnutí pleti a podporuje tvorbu kolagenu. Má dokonce protizánětlivé a hojívé účinky! Hodí se proto na drobné ranky, popraskanou kůži, ekzémy a popáleniny.

Produkty s bambuckým máslem


Pleťové masky s bambuckým máslem jsou výbornou vzpruhou pro pokožku.  

Noční maska obsahuje navíc kakaové máslo, extrakt z mořských řas, olej z mangových semen a rýžový olej. Nanáší se večer, smývá ráno po probuzení vlažnou vodou.

 Kdykoliv během dne můžete vyzkoušet jednorázovou plátýnkovou masku.
Hydratační tělové mléko a krém na ruce s lehkou texturou a květinovou vůní obsahují kromě bambuckého másla také ceramidy a extrakt z pupečníku asijského pro obnovení ochranné bariéry.Pečující krém na suché ruce obsahuje bambucké máslo, olej z makadamiových semen nebo fermetované droždí. Má jemně sladkou květinovou vůni, kterou na rukou zanechává spolu s mimořádnou výživou a hydratací.


Žádné komentáře:

Okomentovat